Domácnost Novinky

Rady do domácnosti, aneb jak nahradit manžela

Rady do domácnosti, aneb jak nahradit manžela nám do redakce zaslala naše čtenářka Majka, pojďme se tedy podívat na její zážitky z domácnosti.

Myslím, že zde najdu spoustu spřízněných duší, které se buď rozvedly, nebo z jiných důvodů žijí sami. Známe to všechny, že některé věci v domácnosti zvládnou muži lépe, ale pokud jste delší dobu sama, je dobré se něčemu naučit, nebo to alespoň umět nějak rafinovaně obejít a zakamuflovat. Před pěti lety jsem se nastěhovala do rodinného domu, žiji v něm sama s dcerami. V domě se musely řešit mnohé záležitosti a já se pokusím některé nápady prezentovat zde, může se hodit.

  1. Rozesychání dřevěné prkenné podlahy a vytváření spár. Ve všech místnostech se mi mezi prkny na podlaze vytvořily spáry od 1 do 6 milimetrů. Zavolala jsem truhláře, který podlahy v domě pokládal. Ten počal do spár cpát tmel, který ani neměl stejný odstín. Na malé spáry by to zřejmě šlo, ale v těch větších se tmel propadal a spáry zůstaly, jen byly malinko mělčí. Požádala jsem ho ať této nesmyslné práce zanechá a odejde. Napadlo mě, že by bylo dobré vyrobit nějaké dřevěné lišty s šířkou, aby pasovaly přesně do oněch spár a tyto namořit stejným odstínem, jako je podlaha. Po dlouhém přemýšlení, jak se vyhnout složité, pracné a finančně náročné výměně podlah, jsem na radu nějakého známého, už si ani nepamatuji, kdo měl ten geniální nápad, zašla do potřeb pro modeláře letadýlek a tam, světe div se, měli perfektní dřevěné lišty 1 m dlouhé s šířkou od 1 do 8 milimetrů. Super lištičky, přesně jak dělané na míru pro mou podlahu. Pak již to šlo jako po másle. Vybrala jsem si spáru, vzala do ruky lišty a zkoušela která pasuje, potom jsem lišty namořila do stejného odstínu. Do spár jsem naaplikovala trochu tmelu a pak jsem vmáčkla lištu. Přebytek tmelu jsem lištou vytlačila, setřela a lišta ve spáře byla tmelem utěsněná. Po uschnutí jsem podlahu přeleštila a vůbec nebylo znát, že se někde opravovala. Nejspíš výše uvedeného řemeslníka vezmu do učení : ).
  2. Také jsme měly problémy s účelným zaplněním některých prostor. Např. Velká dvojpostel s těmi poličkami upevněnými přímo na ní u hlavy (na lampičku). Postavily jsme ji v místnosti do pravého rohu. Z obou stran prostor na lampičku, ale v posteli spala jen dcera a to pouze na jedné straně, neboť současně na obou stranách spát nelze, chyběl prostor pro pití, knihu a jiné nepostradatelné věci k nočnímu odpočinku. Vše jsme opět vyřešily bez pomoci mužné ruky. Změřily jsme šířku připevněné poličky, v OBI jsme koupily dřevotřískové prkýnko ve stejné barvě, uřízli nám ho na míru, nechaly jsme prkýnko ohranit, takže vypadalo jako originální polička. Tamtéž jsme koupily kovové nohy v designu, jako měla postel a přišroubovaly na nově vytvořenou poličku. Pak jsme pouze vložily tento stoleček za postel tak, že původní polička na lampu s malým přerušením pokračuje podél celé postele, vypadá to hezky a dcera má spoustu místa kam ukládat nepotřebné věci a nepořádek :-).

Příště se dočtete o dalších vychytávkách v domácnosti. Zůstaňte nám nakloněni a  Ať Vám jde práce od ruky.

 Majka st.

Bata.cz - Nová dámská kolekce obuvi Baťa pro rok 2015

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,