Novinky

Jak nejlépe bydlet?

Již jsme si v minulých článcích přiblížili jak zařídit kuchyni, obývací pokoj a ložnici, ovšem tím jsme, se zařizováním bytu, nebo domu teprve začali.

Na tomto místě bych Vám ráda velmi stručně objasnila a doporučila některé zásady při zařizování dalších prostor domu, tak aby se v něm všem bydlelo příjemně a spokojeně. Dnes bychom začali od vstupní branky do domu. Z hlediska učení Feng Šuej je důležitý čistý a příjemný vstup. Všichni budou jistě souhlasit, že bez ohledu na jakékoli učení je úhledný a uklizený prostor kdekoli, vizitkou bydlících a pokud se jedná o první pohled na vstup do domu, platí to dvojnásob. Je dobré aby pěšina, či chodník do domu od branky byl alespoň trochu zvlněný, nebo zatočený, aby Vám neunikala energie z domu příliš rychle. Obecně platí, že rovné přímky a ostré úhly, nejsou pro bydlící příjemné. Citlivý jedinci toto mohou poznat při spánku, nebo relaxaci a nebo se prostě v takovém domě necítí dobře, aniž by dokázali říci proč.

Máme tedy úhlednou branku, křivolaký chodník a jsme u vstupních dveří. Ty mají být mohutné a opět vzhledné, označené jménem rodiny, která dům obývá, aby Vás štěstí našlo J. V předsíni se samozřejmě předpokládá prostor na odložení kabátů a bot, aby nemusely být rozházené všude. Zrcadlo umístíme tak, abychom na něj neviděli přímo při vstupu. Mělo by být spíše vpravo, nebo vlevo od vstupních dveří. Předsíň patří ke vstupu do domu a uklizená bude přitahovat štěstí a lásku mezi obyvatele. Znalci Feng Šuej doporučují pověsit do předsíně obraz příjemné květiny, nebo loď v přístavu na klidné vodě, neboť takový je potom i náš příbytek.

Následuje chodba, ze které mohou vézt dveře do obytných místností, případně do patra. V chodbě míváme zpravidla také obrazy a zrcadla. Pro zrcadla platí stejné pravidlo jako v předsíni, tedy, nemá být přímo proti vstupu. Obrazy v chodbě mohou být bouřlivější než v předsíni, ale pro všechny obrazy v domě platí, že depresívní, násilnické, negativní obrazy působí na obyvatele rušivě a toto působení se zesiluje tím, jak často máme obraz na očích. Je tedy zřejmé, že působení krvavé scény na obraze visícím na chodbě, kterou jen projdeme, působí na člověka méně než stejný obraz visící třeba v obýváku nad televizí. V ložnici by se podobné obrazy vůbec neměly vyskytovat.

Schody do patra by ideálně měly být do tvaru L. Přímé schody i schody točité odsávají energii z prostoru. Pokud v takovém domě bydlíme a dispozice měnit nelze, doporučuji odtok energie zpomalit rozmístěním kulatých kamenů (oblázků). Jejich malé hromádky dejte do rohu schodů, cca na každý pátý schod. Můžete dát volně na hromádku, nebo do hezkého košíčku z přírodního materiálu.

Nezapomínejte na pravidelný úklid v domě. Nejde pouze o běžný úklid, ale také o vytřídění nepotřebných věcí a oblečení. Neskladujte je příliš dlouho, neboť zabírají místo novým. Nechte volně proudit energii a dovolte staré odejít a nahradit ji novou a svěží. Udělejte ze svého domu domov :-).

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,