Novinky

Žena a bydlení

Tak jako krása, estetika a kreativita i bydlení a vše co k tomu patří, bývá většinou doménou žen.

Velmi často to bývá právě žena, kdo má ve vztahu lepší vkus, ale také jí to mnohem více baví. Málokterý muž rád běhá po nákupech a shání různé drobnosti a detaily do domácnosti. To si snad ani neumíme představit. Pro ženy je zařizování domu, nebo bytu přirozené a cítí se v tom jako ryba ve vodě.

V tomto článku bych Vám milé dámy ráda poskytla několik praktických rad pro zařizování Vašeho hnízdečka.

Začneme kuchyní a obývacím pokojem. Tyto dvě místnosti se stanou po celou dobu Vašeho žití alfou a omegou celého domu, proto je velmi důležité jejich účelné zařízení a dispozice. V současnosti je zvykem mít oba tyto prostory nějakým způsobem propojené. Zkušenosti, mé vlastní i převzaté napovídají, že jde o velmi dobrý počin. V kuchyni tráví žena poměrně dlouhou dobu a tímto způsobem je zaručen stálý kontakt se zbytkem rodiny. Při volbě kuchyňské linky, bych doporučovala raději kuchyni na míru, kde výrobci nadiktujete všechny Vaše požadavky na prostor i na spotřebiče a on vše důkladně zakomponuje do linky. Velikost linky nemusí být přehnaná, zrovna tak jako prostor v kuchyni. Ve velké kuchyni Vás vaření nebude bavit, protože běháte z jednoho koutu do druhého, tam pro lžíci, na opačné straně váleček atd. Je mnohem příjemnější přiměřená velikost prostoru. Ideálně linka vede podél stěny a máme ji před sebou i za sebou. Takže pár kroků doprava a doleva, otočit a máme vše po ruce. Prostor musí být dobře spočítán, protože i malý by byl nepříjemný. Také nesmíme zapomenout na dostatečné množství zásuvek a nezbytná je i kvalitní digestoř a myčka na nádobí. Důležité je mít v kuchyní prostor pro odpadkový koš, nejraději na tříděný odpad.


Tescoma - Značkový eshopNemalou pozornost také věnujte barvám. Přírodní barvy jako je béžová, kávová, hnědá a různé dřevěné dekory, se neokoukají a neomrzí tak snadno jako třeba červená, modrá, nebo křiklavě zelená. Pokud nechcete, nebo nemůžete vydat nemalé peníze za kuchyňskou linku na míru, je zde super řešení: Linku si vyberte hotovou v Ikea, nebo v jiném obchodě s nábytkem. V současnosti jsou velmi dobře vybaveni. Doma ji postavte jak potřebujete, pokud je malá, můžete klidně koupit dvě sady. Doma potom odstraňte pracovní desku a kupte novou souvislou, která může přesahovat i na místa kde již linka není, je možné dokoupit nohy a původní pracovní plochu prodloužit dle libosti. První varianta od výrobce na míru Vás vyjde na cca 150 000 Kč, druhá verze může vypadat stejně dobře a zaplatíte za ní kolem 50 000 Kč. Spotřebiče mohou být stejné u obou verzí. V těsné blízkosti kuchyně postavíme velký jídelní stůl, kde se celá rodina alespoň občas sejde a společně poobědvají, či povečeří.

Dalším důležitým prostorem v domě je ložnice, neboť spánkem trávíme  cca třetinu svého života. Z hlediska zdravého spaní je několik zásad, které bychom neměli ignorovat. Jde především o větraný vzduch, teplotu ne vyšší než 20°C a žádná televize. Z hlediska Feng Šuej je také velmi důležité, používat ložnici jen ke spaní a milování, nikoli jako pracovnu, knihovnu, nebo tělocvičnu. Pokud máme nouzi o prostor, je nutno pracovní prostor v ložnici, nějakým způsobem vymezit a oddělit, alespoň závěsem. Dále nám znalci Feng Šuej radí, abychom neumísťovali zrcadla v ložnici tak, že do nich vidíme z postele. Měli by být stranou.  Pokud to nelze, stačí přes ně opět přehodit závěs. A ještě doporučení ohledně pokojových květin: Chcete-li aby se Vás drželi peníze, dejte si do ložnice květinu s lístky, které napodobují mince. Nevhodné jsou ostré, špičaté listy. V ložnici, která bude vymalovaná, světlým okrem, lehkou béžovou, nebo světlounce zelenou budete usínat snadno a načerpáte dostatek sil na následující den. A ještě jedna rada, nic co je v ložnici by nemělo být singl. Tedy budou tam dvě postele, dva stolky, 2 obrazy, 2 květiny atd.

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,