Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov?

Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte, chtěli nějakou změnu a oživení? Chtěla byste vymalovat, ale nevíte, která barva by byla vhodná do ložnic,e a která naopak do obýváku? Máme pro Vás několik typů, díky kterým si s tímto problémem hravě poradíte. Při vybírání vhodné barvy vždy myslete na to, zda Vám odstín, který si vyberete opravdu vyhovuje a líbí se Vám. Pokud se Vám modrá barva prostě nelíbí, určitě si jí nedávejte do ložnice jenom proto, že má uklidňující efekt. Obecně se držíme spíše světlejších tónů těchto barev.

Černá

Černá je barva luxusu a tajemna. Obecně lze ale říci, že se jí spíše straníme, nebo jí používáme jako doplněk a ozdobu barev jiných. Černé oblečení ano, ale do ložnice si jí jinak nepusťte.

Červená

Červenou barvu volíme spíše do větších prostor, protože nám dodává pocit tepla a útulna. Ale nic se nesmí přehánět a taková místnost, která by byla celá vymalovaná rudou barvou, není zrovna uklidňující. Naopak by mohla být příčinou Vaší únavy a neklidnosti.

Žlutá

Je velice používanou barvou, která zesvětluje a je tak vhodná nejen do obýváku, ale také do jídelny, chodby a dětských pokojíčků.

Oranžová

Svým použitím je srovnatelná s barvou žlutou. Také prostor prosvětlí a opticky zvětší.

Zelená

Je barva spokojenosti, která má uklidňující efekt. A právě proto, jí volíme do pokojů, jako je ložnice nebo pracovna.

Bílá

Barva neutrální, se kterou určitě nic nezkazíte. Je čistá, působí klidně a prostorně.

Modrá

Světlé odstíny působí velice vzdušně a jsou vhodné k vymalování ložnice, kuchyně nebo koupelny. Avšak buďte opatrní, pokud chcete použít tmavé odstíny, které mohou vyzařovat velké napětí.

Fialová

V tmavším odstínu je vhodná k ozdobení spíše reprezentativních prostor, jako jsou např. pracovny. Je to barva vyzařující tajemnost a exkluzivitu.

Hnědá

Hnědá barva je vhodná do obývacích pokojů a pracoven, protože snižuje tolik časté napětí.

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky Sex a Vztahy

Svůdné vánoční prádlo do ložnice?

Milé dámy, přemýšlely jste někdy nad tím zda je možné obléct si svůdné prádlo na štědrý den a dopřát si