Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – pouštění skořápek po vodě

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě

Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po vodě skořápky se svíčkou a čekaly, jaký bude výsledek? Pamatujete si, o čem tato tradice vypovídá? Ne? Tak my Vám to připomeneme a možná, že se na Vánoce 2014 vrátíte do relativně klidných dětských dní.

Pouštění těchto lodiček, Vám má ukázat, jaká bude životní cesta osoby, která skořápku vyslala. Pokud lodička zůstává u břehu, znamená to, že v příštím roce se u Vás nic nezmění a vše zůstane při starém. Pokud ale vypluje na volný prostor, budete hodně cestovat a tedy i poznávat nové věci. Dlouho svítící skořápka značí, že budete mít dlouhý a šťastný život. Naopak, pokud svíčka rychle uhasne, budeme prožívat a řešit nějaký komplikovaný vztah. Pokud se nám skořápka potopí, osud nás varuje, že naše snaha o zlepšení nějaké situace v následujícím roce, bude bohužel marná.

Nevíte, co od života chcete? Pak by se Vaše skořápka měla točit v kruhu. Láska a přátelství k jiné osobě je vyjádřena tak, že se dvě lodičky spolu setkají a dotýkají se svými hranami. Majitelé lodiček, které se ocitnou mimo kruh, který vytvořili ostatní skořápky, v nadcházejícím roce opustí rodinný kruh (např. se odstěhují apod.). A pokud budete uprostřed tohoto kruhu, budete potřebovat ochranu a pomoc. Také nesmíme zapomínat, že skořápky, které se shlukují k sobě, značí úctu, vzájemnou toleranci a přátelství. A pokud přeplujete k druhému břehu, dosáhnete všeho, po čem toužíte.

A co k tomu, aby jste mohli pouštět lodičky, budete potřebovat?

* Vlašské ořechy,

* svíčky (úzké, ne příliš dlouhé),

* zapalovač nebo zápalky,

* lavor s vodou, popř. napuštěnou vanu nebo umyvadlo.

Nejdříve vyloupněte vlašský ořech a skořápky použijte jako základnu pro lodičku. Následně zapalte jednu svíčku a vosk, který z ní bude stékat nakapejte na dno skořápky a ihned přilepte jinou, nezapálenou svíčku. Tím máte vytvořené své plavidlo. Dále ale potřebujete lavor, který napustíte vodou. Samozřejmě skořápky můžete pouštět i v umyvadle nebo ve vaně. Zapálené lodičky pouštějte po vodě a čekejte na výsledek.

Read Next

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Leave a Reply

Most Popular