Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě

Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po vodě skořápky se svíčkou a čekaly, jaký bude výsledek? Pamatujete si, o čem tato tradice vypovídá? Ne? Tak my Vám to připomeneme a možná, že se na Vánoce 2014 vrátíte do relativně klidných dětských dní.

Pouštění těchto lodiček, Vám má ukázat, jaká bude životní cesta osoby, která skořápku vyslala. Pokud lodička zůstává u břehu, znamená to, že v příštím roce se u Vás nic nezmění a vše zůstane při starém. Pokud ale vypluje na volný prostor, budete hodně cestovat a tedy i poznávat nové věci. Dlouho svítící skořápka značí, že budete mít dlouhý a šťastný život. Naopak, pokud svíčka rychle uhasne, budeme prožívat a řešit nějaký komplikovaný vztah. Pokud se nám skořápka potopí, osud nás varuje, že naše snaha o zlepšení nějaké situace v následujícím roce, bude bohužel marná.

Nevíte, co od života chcete? Pak by se Vaše skořápka měla točit v kruhu. Láska a přátelství k jiné osobě je vyjádřena tak, že se dvě lodičky spolu setkají a dotýkají se svými hranami. Majitelé lodiček, které se ocitnou mimo kruh, který vytvořili ostatní skořápky, v nadcházejícím roce opustí rodinný kruh (např. se odstěhují apod.). A pokud budete uprostřed tohoto kruhu, budete potřebovat ochranu a pomoc. Také nesmíme zapomínat, že skořápky, které se shlukují k sobě, značí úctu, vzájemnou toleranci a přátelství. A pokud přeplujete k druhému břehu, dosáhnete všeho, po čem toužíte.

A co k tomu, aby jste mohli pouštět lodičky, budete potřebovat?

* Vlašské ořechy,

* svíčky (úzké, ne příliš dlouhé),

* zapalovač nebo zápalky,

* lavor s vodou, popř. napuštěnou vanu nebo umyvadlo.

Nejdříve vyloupněte vlašský ořech a skořápky použijte jako základnu pro lodičku. Následně zapalte jednu svíčku a vosk, který z ní bude stékat nakapejte na dno skořápky a ihned přilepte jinou, nezapálenou svíčku. Tím máte vytvořené své plavidlo. Dále ale potřebujete lavor, který napustíte vodou. Samozřejmě skořápky můžete pouštět i v umyvadle nebo ve vaně. Zapálené lodičky pouštějte po vodě a čekejte na výsledek.

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,
Novinky Sex a Vztahy

Svůdné vánoční prádlo do ložnice?

Milé dámy, přemýšlely jste někdy nad tím zda je možné obléct si svůdné prádlo na štědrý den a dopřát si