Novinky Zdraví a Životní styl

Téma přesně pro nás, dámy – celulitida a jak se jí konečně zbavit, část II

V minulém článku jsme se zabývaly masážním přístrojem Rolletic, který nám pomáhá v boji proti celulitidě.

Ale aby v tom nabyl sám, pomoci mu může i tzv. lymfodrenáž. Tato procedura může být ruční, prováděna kvalifikovaným a certifikovaným masérem nebo fyzioterapeutem. Avšak ruční lymfodrenáž bývá často několikrát dražší, než je tomu u masáže přístrojové, která je kvalitou svého účinku s ruční, v podstatě srovnatelná. Velikou předností je nejen cena, ale také možnost zakoupení domácích lymfodrenáží. Stejně jako rolletic, i lymfodrenáž má za úkol nastartovat náš lymfatický systém, formovat postavu a zmírňovat otoky i celulitidu. Procedura je bezbolestná a navíc si při ní i odpočinete, protože pouze ležíte a cítíte mírný tlak masáže. Lymfodrenáž můžete využít samostatně nebo v kombinaci s různými procedurami (kavitace, rolletic), čímž se zvyšuje jejich účinnost.

Jak přístroj na lymfodrenáž vypadá? Jsou to jednoduché, velké kalhoty se vzduchovými komorami, které jsou na sobě nezávislé a rozmístěné tak, že zajišťují pravidelný a všudypřítomný, konstantní tlak. Nejčastěji jsou k vidění pouze tyto kalhoty, ale výjimkou nejsou ani studia, kde Vám nabízí i masáž horní poloviny těla, která je umožněna buďto návleky na ruce nebo celou lymfatickou bundou.

Co vše tedy lymfatická masáž dokáže? Jak uvádí výrobce typu Ballancer od studia-beauty, jde o detoxikaci organismu, stimulaci kolagenových vláken ve spodní části kůže, podporu metabolismu, zvýšení elasticity pokožky a mnoho dalšího (viz stránky: beauty-systems.cz).

Opět si na sebe vezměte legíny, triko na převlečení a ponožky s volnou gumou. Dále nezapomeňte projít kontraindikace, mezi které spadají např. záněty žil, srdeční, jaterní, ledvinová onemocnění atd. Ujistěte se, zda můžete proceduru podstoupit. Školený personál by Vás měl opět instruovat, jak se na masáž připravit (dodržujte pitný režim – ne jenom v den procedury, ale obecně, zdravý životní styl – dostatek pohybu a správná strava) a co si vzít na sebe.

část 1

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,