Novinky Zábava

Domácí tvoření, aneb jak vyrobit voňavou gelovou svíčku

Určitě si každá dovedeme představit krásný, romantický večer při svíčkách se sklenkou vína, užasnou večeří s partnerem, který si tuto atmosféru vychutná s Vámi. Když pomineme nákup vína a surovin na večeři, jsou tu ještě drobnosti, které Váš večer doladí a dají mu ten pravý nádech intimity.
 A co takhle, vyrobit si něco doma, dát tomu svůj čas a trpělivost? Konkrétně bych se dneska chtěla zaměřit na tvorbu domácích gelových svíček, které nejenom, že poslouží svému účelu, ale také jsou opravdu luxusním dekoračním prvkem ve Vaší domácnosti. Navíc, při jejich výrobě můžete opět spotřebovat drobnosti, které Vám zůstali např. z dovolené a Vy je nechcete vyhodit, ale zároveň je jenom skladujete a ani nikomu neukazujete. U nás doma máme např. mnoho mušlí z dovolené v Itálii a ty se dokonale hodí k tomuto tvoření.

Než začneme, musíme si sehnat potřebný materiál:

  • Gel pro výrobu gelové svíčky
  • Knot na svíčky s plíškem na jednom konci
  • Sklenky – nejlépe sklenky odolné vůči teplotě (ohnivzdorné), se silnými stěnami a hlavně průhledné, aby Vámi vyrobená svíčka vynikla
  • Barvy do vosků a gelů, tzv. Kolorovací tablety
  • Vůně, tedy aroma do těchto svíček
  • A samozřejmě různé dekorace jako jsou kamínky, písek, mušle, koření, jehličí, šišky, sušené květiny nebo ovoce. Fantazii se meze nekladou, takže dekorace je jenom na Vás. Akorát si dejte pozor, aby materiál, který využijete, byl odolný vůči vyšším teplotámJ. Podle paní Brýdové (brydova.cz) můžete provést jednoduchý test odolnosti materiálu, který chcete použít, a tím je ponoření materiálu na horké (vařící) vody. Pokud materiál vydrží, nemusíte se ho bát použít.

Při samotné výrobě je nutné dodržet základní bezpečností pravidla, jako jsou zvýšená opatrnost při práci s gelem, který je hořlavý. Dále dávejte pozor na nečistoty, které se do gelu mohou nechtěně dostat. Tím mám na mysli i vodu, která by gel znehodnotila a zakalila. Před tím, než si gel rozpustíme, naaranžujeme samotnou svíčku. Vezmeme si ohnivzdornou sklenku či jinou nádobu, vložíme do ní knot a plníme požadovaným materiálem. Následně zaléváme rozehřátím gelem. Gel rozpouštíme např. v klasickém hrnci. Rozpouštíme pomalu a stále mícháme, aby gel neprskal. Od sporáku za žádnou cenu neodcházíme! Po rozpuštění můžeme gel ještě obarvit pomocí speciálních barviv a také do něj můžeme přidat aroma pro úplnou dokonalost. Pokud při zalévaní materiálu gelem jednotlivé komponenty poletují, můžete je usměrnit pomocí špejle. Nikdy do gelu nesahejte rukou. Gel naléváme pomalu, nejdříve jenom kousek, aby se sklenka ohřála a nepraskla. Poté nádobu gelem dolijeme.

Těšíte se? Já už se nemůžu dočkat, až vyrobím další svíčku. Teď se chystám na gelovou svíčku se sušeným pomerančem a možná přidám i trochu celé skořice. A co Vy? Jaké máte nápady?

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,