Novinky Zábava

Rádi nakupujete na internetu, ale bojíte se?

Dámy, rády byste se zapojili do dnes již tak rozšířeného a oblíbeného nakupování po internetu, ale bojíte se?

Televize i samotný internet je zaplaven zprávami o různých podvodech a klamavé reklamě. Tak jak tedy bezpečně nakupovat na internetu? Máme pro Vás několik zajímavých typů jak si správně vybrat obchod s nejvyšší jistou, že vše proběhne tak jak vy chcete.

Nejčastější období nakupování po internetu je při blížících se vánocích, kdy lidé hojně shánějí dárky a zvyšuje se tak riziko naletění podvodníkům. Dalšími dny jsou právě výprodejové slevy po vánocích, které se sice tvoří jako slevy, ale nemusí tomu tak být. Naštěstí v České Republice existuje mnoho cenových porovnávačů zboží a úžasné zpětné hodnocení obchodů. Vy si tak díky těmto webům, můžete snadno zvolit kvalitní a bezpečný obchod s příjemnou cenou.  Jaké faktory tedy mohou ovlivnit výběr toho správného obchodu?

Zaměříme se tedy na nejčastější faktory, které ovlivňují zda koupíme v tomto či jiném obchodě. Jako první nás osloví vzhled internetového obchodu, který je důležitý v tom, zda zde budeme či nebude trávit čas s výběrem a nákupem zboží. Dalším faktorem ovliňující naše rozhodnutí je dobře zobrazené a popsané zboží, které obchod nabízí. Dále nás pak jistě budou zajímat recenze (zpětné vazby) od zákazníků, kteří v daném obchodě již nakoupili a podělili se s ostatními o svůj zážitek z nákupu po internetu. Jako poslední věc, která rozhodne zda nakoupíme či ne, je cena zboží. Cenu zboží si dne můžete snadno zkontrolovat na již zmíněných cenových srovnávačích jako je Heureka.cz kde naleznete i recenze na obchody a recenze na produkty a dalším nejznámějším je Zboží.cz. Pojďme si tedy jednotlivé faktory probrat trochu dopodrobna.

První faktor: Vzhled a přehlednost obchodu

Jedná se tedy o celkové zpracování internetového obchodu, které nám na první pohled řekne zda se nám obchod líbí a jsme ochotni zde strávit trochu času pro nákup nebo výběr zboží. V dnešním světě internetu se stále pohybujeme dopředu a tak i obchody jdou s dobou a své zpracování musejí přizpůsobit požadavkům zákazníkům. Dobrý obchod by měl vypadat moderně, být přehledný a relativně jednoduchý. Přeci jenom nás nebaví probírat se nepřeberným množstvím produktů, které obchod nabízí. Proto je vzhled a přehlednost obchodu prvním faktorem, který řekne zda jsme tu správně.

Druhý faktor: Podrobný popis a fotografie zboží

Pokud nás obchod zaujme a my jsme ochotni si zde zboží vybrat je pro nás stejné tak důležité zda je u produktu dostatečný popis a kvalitní fotografie, které nám vlastně řeknou jak zboží vypadá a zda se nám líbí. V dnešním světě internetu je to jediné vodítko k tomu jak si dané zboží prohlédnout před koupí. Samozřejmé má stále možnost navštívit kamennou prodejnu a na zboží se podívat přímo, ale kdo by se chtěl v autě plahočit městem, hledat místo k zaparkování a pak se brodit davem po nákupním centru. Všichni máme rádi pohodlí a klid při výběru toho co si doopravdy chceme koupit. Pokud obchod nabízí kvalitní fotografie a dostatečný popis zboží, jsme prakticky rozhodnuti koupit.

Třetí faktor: Cena zboží

Ano stále platí, že cena je u mnohých tím nejdůležitějším faktorem, ale taky tím nejnebezpečnějším. Přeci jenom pokud se bude cena i obchod zdát být podezřelý tak zde nenakoupím, ale divili byste se kolik lidí to i přesto udělá. Naštěstí existuje na internetu cenové porovnávače, které nám řeknou jaká je optimální cena vybraného zboží a jak se časem vyvíjela. Najdeme li jeden obchod s výrazně nižší cenou než u všech ostatních měly bychom se mít na pozoru a raději si vše předem rozmyslet. Stále platí, že to co je nejlevnější nemusí být vždy to nejlepší řešení. Raději si pár korun připlaťte a nakupujte u ověřených obchodníků, kvalitní a prověřené zboží, než za pár dní řešit nepříjemnosti a reklamace.

Naše doporučení před samotným nákupem

Vybírejte si pouze přehledné obchody, kde jsou snadno viditelné a přehledné kontakty (Identifikační číslo obchodníka, zápis v obchodním rejstříku, adresa provozovny a tel. kontakt), vy zobrazená celková cena zboží (velké množství obchodů stále zobrazuje pouze cenu bez DPH). Obchod si zkontrolujte na portále Heureka.cz kde naleznete recenze a zkušenosti ostatních. Nezapomeňte, raději si pár korun připlaťte a vyberte si obchod který znáte nebo který má dobré doporučení od ostatních zákazníků. Přeci jenom každý z nás chce mít z nákupu radost a dobrý pocit.

A co vy. Jaké máte zkušenosti s nákupem na internetu? Podělte se s námi a ostatními čtenářkami o své zkušenosti s nákupem na internetu. 

Všem Vám přejeme pouze šťastné a příjemné nakupování.

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,