Stále přemýšlíte zda si koupit robotický vysavač?

Pro 4, 2014
8331 přečtení

Dámy, jistě jste si někdy lámaly hlavu s tím, jak doma poklidit stisknutím jednoho jediného tlačítka. Ano, dnes je to možné.

Tím zázrakem je moderní robotický vysavač, který poklidí všechny podlahy ve Vašem domě stisknutím jediného tlačítka a to zcela bez Vaší námahy. Dnes jsou robotické vysavače na tak vyspělé úrovni, že Vám stačí vzít do ruky dálkové ovládání a zatím co se budete v pohodlí a klidu dívat na svůj oblíbený seriál, Váš malý pomocník vysaje koberec nebo vytře či zamete podlahu. Druhy robotických vysavačů je dnes již nespočet, od malého po velký. Vysavače existují i jako automatická „košťata“ či dokáží vysávat, vytřít podlahu a ty opravdu vyspělé se i samy čistí a veškerý úklid tak obstarají za Vás. Mají tedy robotické vysavače i nějaké nevýhody, nebo podle čeho si vybrat ten správný?

Máme pro Vás několik zajímavých rad a typů proč si koupit robotický vysavač a nechat se tak hýčkat při úklidu Vašeho domova.

Uklízejí denně dle Vašeho přání a to i když nejste doma

Robotické vysavače jsou již na tak vyspělé úrovni, že Vás prakticky poslouchají na slovo a dá se říct, že splní veškerá Vaše přání. Hlavní předností robotických vysavačů je jejich systém nastavení časového povelu pro vysávání. Díky nabíjecí stanici, kterou dnes disponuje každý i ten nejlevnější vysavač se sám dokáže nabít a sám se vrátit do svého „domova“. Můžete si tak naplánovat každodenní úklid Vašeho domova i za Vaší nepřítomnosti. Vysavače jsou již na takové úrovni, že jim můžete naplánovat úklid podle data v kalendáři. Nebo stačí pouze stisknout tlačítko a vysavač začne ihned plnit svůj úkol. Po té se sám vrátí nabít do stanice a úklid může pokračovat.


Uklízejí, vytírají, zametají, desinfikují

Vysavače dnes můžeme rozdělit do pár kategorií. Nalezneme vysavače, které pouze zametají rotačním kartáčem, najdeme vysavače, které zametají a i opravdu vysávají, ale také najdeme robotické mopy, které dokáží vytřít podlahu. Většina vysavačů je vybavena i UV lampou pro zničení bakterií, roztočů atd… Můžete tedy svého pomocníka pustit i k sobě do postele a nechat ho dělat svou práci. Vývoj vysavačů a celkové usnadnění domácích prací se stále vyvíjí a tak se není čemu divit, že nalezneme i vysavače, které se sami dokáží vyčistit a být tak vždy v pohotovosti pro Váš úklid. U levnější vysavačů, bohužel tuto možnost nenajdeme a tak nám nezbývá nic jiného než 1-3 týdně zbavit nádobku veškerého vysátého materiálu.  Ale i tento postup je ve srovnání s vysáváním klasickým vysavačem stále přijatelný.

Co vše zvládnout vysavače uklidit

Zde bohužel velmi závisí na tom jaký typ robotického vysavače kupujeme. U levnějších vysavačů se nám může stát, že rotační kartáč nebude mít dostatečnou sílu aby poklidil všechny nečistoty z koberce a zvířecí chlupy tak můžou být problém a vysavač se rázem změní na automatické koště. Proto vřele doporučujeme srovnat typy vysavačů a raději zvolit ověřený a vyzkoušený typ. Po té můžete opravdu uklízet stisknutím jediného tlačítka, protože kvalitní vysavač si poradí se zvířecími chlupy. Nejčastěji jsou to vysavače iRobot, LG, Samsung, iClebo

Jak zní tedy naše doporučení

Robotický vysavač do domácnosti? Rozhodně Ano. Jen je potřeba vybrat si ten správný typ vysavače dle Vašich požadavků na rozměry bydlení (m2), převažující typ podlah (koberce, lina, plovoucí podlahy, atd…). Rozhodně byste neměli nákup vysavače uspěchat, ale řádně se rozmyslet jaký typ je pro Vás ten nejlepší a pokud možno nedoporučujeme kupovat levné vysavače, které Vám způsobí spíše více starostí než užitku. V tomto případě je lepší dát nějakou tu korunu navíc a v pohodlí svého doma sledovat jak Vysavač brouzdá po Vašem domě a opravdu uklízí za Vás.

Přejeme Vám hodné zábavy a více času pro Vás s dokonalými pomocníky.

Hodnoťte tento článek
  • Jak se Vám líbí tento článek?
Hodnocení uživatelů: 4.0 (1 hlasů)
Posílám