Jednoduchý a rychlý vánoční úklid

Pro 8, 2014
8269 přečtení

Čas vánoční se naplnil a štědrý večer se nezadržitelně blíží každým dnem.

Jak už tomu bývá i k vánocům patří neodmyslitelně i nějaká ta práce, máme namysli vánoční úklid domácnosti na který nesmí zapomenout žádná správná hospodyňka. Říkáte si, že je s tím spojena velká hromada práce, ale nebojte. My vám s tím moc rádi pomůžeme a poradíme jak doma uklidit aby to bylo vidět, ale přitom se u toho nenadřít.

Jak tedy zařídit vánoční úklid a přitom o tom ani nevědět? Vánoční úklid byste neměly dělat v jeden den, ale rozdělit si ho na etapy, nebo chcete ly na místnosti v domě.  Věřte nebo ne, ale úklid byste neměly odkládat na další a další víkend, protože než se nadějete jsou tady vánoce a Vám nezbude nic jiného než vše udělat na poslední chvíli a po té se z toho, jak se říká „zblázníte“ proto je důležité úklid si rozdělit na pár menších, které snadno zvládnete a ani o tom nebudete vědět. Stačí Vám tedy při běžném úklidu věnovat hodinku navíc a vše bude hotovo.

K vánocům patří velmi „oblíbené“ mytí všech oken v domě, které je asi nejnáročnější na celý úklid. Zde platí pouze jedno pravidlo, záleží na Vás zda chcete uklidit tak aby vše vypadalo čisté, nebo uklidíte tak aby to bylo čisté. V tom Vám poradíme, uklízejte tak jako by vše vypadalo čisté, ale přitom to bylo čisté a vy jste se u toho ani moc nezapotily. Jak toho docílit? Snadno, okna uklízejte postupně, ne všechny najednou. Pokud si na každý den naplánujete jedno okno vše bude krásně čisté a Vás nebudou bolet ruce ani záda, navíc pokud zapojíte své milované muže do práce, třeba na věšení záclon prožijete i pár společných okamžiků, které jisté pomohu v tom aby se Váš dům naplnil tou správnou vánoční atmosférou.  Navíc jistě víte, že umytá okna prosvítí Vaší domácnost a vše hned působí svěžeji a čistěji.

Úklid kuchyně obýváku a všech ostatních místností v domě je stejně náročný jako mytí oken, ale pokud si vše opět rozvrhnete do pár dní a nenecháte to na poslední chvíli, tak se nemusíte ničeho bát. Nastává však otázka, zda vánoční úklid tedy vydrží nebo to bude opět jen takové všední mávání s hadrem a koštětem. Aby vše zůstalo čisté a svěží, měly by se na úklidu domácnosti podílet všichni členové rodiny. Naplánujte společný úklid v obýváku, pečlivě rozdělte domácí práce mezi jednotlivé členy, ale tak aby nebyl nikdo naštvaný. Úklid by měl probíhat v domácím veselý za zvuků vánočních koled, které si můžete společně zazpívat nebo pustit z rádia či CD přehrávače. Pokud si vše promyslíte a chytře zařídíte, vánoční úklid se rázem může změnit na společnou rodinou zábavu. Můžete také při úklidu naplánovat přípravu vánoc. Muž může například vysát koberec a po té pověsit vánoční dekorace zatím co vy budete končit s čistěním všech oken v obýváku. Pamatujte záleží tedy pouze na Vás jak se tohoto úkolu zhostíte.

Přejeme Vám všem rychlý a jednoduchý úklid domácnosti a šťastné a veselé vánoce.

Ohodnoťte tento článek
  • Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení uživatelů: 2.0 (1 hlasů)
Posílám