Domácnost Novinky

Jednoduchý a rychlý vánoční úklid

Čas vánoční se naplnil a štědrý večer se nezadržitelně blíží každým dnem.

Jak už tomu bývá i k vánocům patří neodmyslitelně i nějaká ta práce, máme namysli vánoční úklid domácnosti na který nesmí zapomenout žádná správná hospodyňka. Říkáte si, že je s tím spojena velká hromada práce, ale nebojte. My vám s tím moc rádi pomůžeme a poradíme jak doma uklidit aby to bylo vidět, ale přitom se u toho nenadřít.

Jak tedy zařídit vánoční úklid a přitom o tom ani nevědět? Vánoční úklid byste neměly dělat v jeden den, ale rozdělit si ho na etapy, nebo chcete ly na místnosti v domě.  Věřte nebo ne, ale úklid byste neměly odkládat na další a další víkend, protože než se nadějete jsou tady vánoce a Vám nezbude nic jiného než vše udělat na poslední chvíli a po té se z toho, jak se říká “zblázníte” proto je důležité úklid si rozdělit na pár menších, které snadno zvládnete a ani o tom nebudete vědět. Stačí Vám tedy při běžném úklidu věnovat hodinku navíc a vše bude hotovo.

K vánocům patří velmi “oblíbené” mytí všech oken v domě, které je asi nejnáročnější na celý úklid. Zde platí pouze jedno pravidlo, záleží na Vás zda chcete uklidit tak aby vše vypadalo čisté, nebo uklidíte tak aby to bylo čisté. V tom Vám poradíme, uklízejte tak jako by vše vypadalo čisté, ale přitom to bylo čisté a vy jste se u toho ani moc nezapotily. Jak toho docílit? Snadno, okna uklízejte postupně, ne všechny najednou. Pokud si na každý den naplánujete jedno okno vše bude krásně čisté a Vás nebudou bolet ruce ani záda, navíc pokud zapojíte své milované muže do práce, třeba na věšení záclon prožijete i pár společných okamžiků, které jisté pomohu v tom aby se Váš dům naplnil tou správnou vánoční atmosférou.  Navíc jistě víte, že umytá okna prosvítí Vaší domácnost a vše hned působí svěžeji a čistěji.

Úklid kuchyně obýváku a všech ostatních místností v domě je stejně náročný jako mytí oken, ale pokud si vše opět rozvrhnete do pár dní a nenecháte to na poslední chvíli, tak se nemusíte ničeho bát. Nastává však otázka, zda vánoční úklid tedy vydrží nebo to bude opět jen takové všední mávání s hadrem a koštětem. Aby vše zůstalo čisté a svěží, měly by se na úklidu domácnosti podílet všichni členové rodiny. Naplánujte společný úklid v obýváku, pečlivě rozdělte domácí práce mezi jednotlivé členy, ale tak aby nebyl nikdo naštvaný. Úklid by měl probíhat v domácím veselý za zvuků vánočních koled, které si můžete společně zazpívat nebo pustit z rádia či CD přehrávače. Pokud si vše promyslíte a chytře zařídíte, vánoční úklid se rázem může změnit na společnou rodinou zábavu. Můžete také při úklidu naplánovat přípravu vánoc. Muž může například vysát koberec a po té pověsit vánoční dekorace zatím co vy budete končit s čistěním všech oken v obýváku. Pamatujte záleží tedy pouze na Vás jak se tohoto úkolu zhostíte.

Přejeme Vám všem rychlý a jednoduchý úklid domácnosti a šťastné a veselé vánoce.

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,