Novinky Sex a Vztahy

Žena a její láska – pokračování

Láska je první cit, který žena pozná bezprostředně po svém narození. Od tohoto okamžiku ji poznává po celý svůj život v různých podobách.

Formy lásky, které ji byly předkládány v dětství, které viděla u svých rodičů navzájem i ty kterými byla sama zahrnována zformovaly celou její osobnost. Ty šťastnější, kterým nikdy nechyběla náruč milující matky a vždy bylo po ruce pevné a laskavé rameno otce, vyrostly v něžné, milující a laskající ženy. Ženy, kterým se v dětství nedostalo dostatek lásky a péče, nebo vyrůstaly v nevhodných rozhádaných, či agresivních modelech „lásky“, bývají velmi často neschopné lásku nejen dát, ale ani ji přijmout. Pokud rodiče nežijí v souladu, je velmi těžké vychovat dítě k lásce. Lásku musí dítě cítit, vidět, vnímat stále kolem sebe, až se jí „nakazí“.

Lásku si nelze koupit, ani zaslat na dobírku, nedá se řídit ani nařídit, protože lidský vztah není křižovatka s dopravními signály, které zabrání kolizi. Život dvou lidí neplyne bez nehod a životních úrazů. Lidé se učí svůj život žít od narození, své první vzory mají ve svých rodičích a prarodičích, mohou to být vzory špatné, nebo dobré. Někteří to poznají, pochopí a změní svůj přístup k lásce, někteří to poznají, ale zůstávají stejně sobečtí a lhostejní jako jejich matka, či otec. A někteří do své smrti nepochopí ….

Dospívající žena již zná lásku mateřskou a otcovskou. Jinak ji miluje babička a jinak dědeček. Poznala již také lásku kamarádky. Je tedy celkem pochopitelné, že touží poznat lásku mileneckou. Ne vždy však tento vášnivý cit přeroste v opravdovou lásku, spíše to bývá náhlé vzplanutí, které rychle opadá. Na pravou lásku ji teprve připravuje. Některé ženě se nedaří pravou lásku najít a přesto touží po lásce k dítěti, pak již láska začne měnit svůj rozměr a svůj obsah. Na tuto možnost se musí žena také připravit a tak jako se naučila řídit auto, nebo ovládat nejrůznější přístroje a techniku, musí se naučit řídit a ovládat svůj život za podmínek, které ji byly dány.

Láska je velmi silný cit, kterému žena snadno podlehne a při volbě partnera často přes růžové brýle nevidí co by vidět měla. Často si přes zamilovanost neuvědomuje vážnost aktu volby budoucího partnera a budoucího otce svých dětí. Většina žen dává při volbě svého partnera přednost lásce a sexuálnímu štěstí a zcela logicky již nepřemýšlí o možnostech budoucích svárů a neporozumění. Následujících několik otázek, by mohlo mnohým ženám ušetřit mnoho ran v budoucnu.

Zeptej se sama sebe zda tvůj budoucí životní partner:

* Bude vždy ochoten ti pomáhat a chápat tvé problémy?

* Bude tě mít rád po celý váš společný život?

* Bude schopen vytvářet rodinnou pohodu a zázemí klidu?

* Bude dostatečně pozorný a něžný?

* Bude ho zajímat tvá práce a bude ji uznávat?

* Bude mít stejný názor na výchovu dětí?

* Bude se s tebou dělit o tvé úvahy, záměry, myšlenky, pocity radosti, úspěchy, ale také o své nezdary a problémy?

* Bude si vážit svých i tvých rodičů?

* Můžeš mu ve všem věřit?

* Bude ti oporou při tělesných, či duševních potížích?

* Dokáže ti poskytnout sexuální uspokojení?

* Bude respektovat tvé přátele?

* Bude s tebou chtít trávit volný čas?

* Poskytne ti prostor pro tvůj tělesný i duševní rozvoj?

V ideálním případě si žena na všechny tyto otázky odpoví kladně, což bývá zpravidla na počátku vášnivého vztahu. Později si v drtivé většině odpoví kladně pouze na tři čtyři otázky i méně, to však ženě nezabrání v tom aby si ho vzala a vykročila s ním ke společnému životu. Miluje ho a stále čeká kdy se její představa o manželství naplní. Některá žena čeká celý život a některá to ještě včas vzdá a zkusí štěstí jinde, bohužel velmi často se stejným scénářem.

Láska je sice mocná čarodějka a dokáže některé vlastnosti potlačit a jiné probudit, či zvýraznit, nedokáže však změnit osobnost. A srdce je orgán, který by neměl zcela bezmezně řídit Váš život, je potřeba zapojit i rozum. Srdce nemá rozum a neví co je pro Vás nejlepší.

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,