Novinky Sex a Vztahy

Žena a její láska

Pro muže i pro ženy je láska neodmyslitelnou součástí života, nicméně je obecně známo, že ženská láska má poněkud hlubší, romantičtější a jemnější podobu.

Poznáváme ji již v dětství od dospělých lidí, kteří nám lásku dávají, učí nás jí prožívat, poznávat i vracet. Toto vše pak každý z nás zúročí v dospělosti. Je velmi mnoho druhů lásky a je nám poskytovaná v mnoha různých podobách.

Z děvčátka láskou zahrnovaného zpravidla vyroste citlivá žena a dívka která byla zahrnována spíše věcmi než láskou, bude citově chudší. Dávání lásky v dětství může naprosto zásadně ovlivnit život ženy. Některé ženy jsou citům snadno přístupné, jiné jsou uzavřené a chladné a jen pomalu „tají“, ale jsou i takové které nikdy hluboký cit lásky nepoznají, neboť své srdce nejsou schopné ani pootevřít.

Žena se poddává lásce mnohem silněji než muž a rovněž je v lásce trpělivější, součástí její lásky je také pocit bezpečí a jistoty, chce být zahrnovaná péčí a tu pak ochotně mnohonásobně vrací. Žena je v lásce citlivější, něžnější, ale i zranitelnější. Žena je pro lásku schopna a ochotna měnit své zvyky a přizpůsobit svou osobnost.

Představy žen o lásce a o prvním muži jejich života se neuvěřitelně podobají. První polibek si žena zpravidla pamatuje po celý život jako první pozdrav lásky, její symbol. První šťastná láska bývá v životě ženy nejkrásnějším okamžikem a ve svých vzpomínkách se k ní v průběhu života často vrací, především v těch méně šťastných okamžicích. Mladá žena má své sny, stárnoucí žena své vzpomínky.

Umění milovat znamená vytvářet z citových prožitků zdroj radosti a znásobovat tak své bytí. Ne však množstvím prožitých lásek, ale silou a hloubkou jejich citu. Dospívající žena, přestože svou lásku bouřlivě prožívá, není schopna Velké opravdové a hluboké lásky, pouze se ji přibližuje a učí se ji poznávat. Žena se pro lásku mimoděk připravuje již v dětství. Tehdy poprvé vidí její projevy negativní i pozitivní. Učí se chápat komplikovanost citů, vnímat hodnotu domova, oceňovat stálost citů, spolehlivost a životní oporu v rodině.

Pokračování článku

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,