Novinky Zdraví a Životní styl

Jak na angínu – bez antibiotik

Jak na angínu bez antibiotik aneb jedna bába povídala.

Trpíte poměrně často angínou a už Vás nebaví brát neustále antibiotika, jako údajně jediné řešení?

Pak jste tady správně.

Nejdříve bychom si měli popsat, co to vlastně angína je. Je to zánětlivé onemocnění krčních mandlí, které se postupně může přenášet na kořen jazyka a i do blízkého okolí mandlí. Jak se nakazíte? Bohužel, angína patří mezi kapénkové infekce, které se přenášejí vzduchem. Proto bývá poměrně častým problémem v současné době. Její inkubační doba, tedy doba, za kterou se onemocnění projeví, bývá 1 – 3 dny. Projevuje se zpočátku škrábáním v krku, ucpaným nosem a v neposlední řadě také obtížným polykáním. A právě v této době, pokud použijete recept, uvedený níže, můžete jejímu dalšímu průběhu zabránit. Pozor, pokud jste v dalším stádiu angíny, nebo nenastane požadované zlepšení, ihned vyhledejte lékaře! Lékaře vyhledejte i v případě, že už trpíte velkými poruchami polykání a nemůžete ani pít. Mezi další projevy angíny řadíme zvýšenou až vysokou teplotu (i nad 38°C), zimnici, zduření mandlí, čepy – hnisavé útvary na mandli, zarudnutí patra, zvětšení mízních uzlin apod.

Předcházet angíně můžete konzumací pestré stravy bohaté na vitamíny a minerální látky, popř. dobíráním těchto látek v suplementech. Samozřejmostí je i dostatečný pitný režim a pohybová aktivita. Očkování zatím není k dostání.

Recept na zastavení průběhu angíny v počáteční fázi (bolesti v krku, čepy na mandlích) – ještě jednou upozorňujeme: tento recept nepoužívejte jako náhradu léčby lékaře. Především pak u rozvinuté angíny s příznaky velice obtížného pití, horečkou apod. Nepoužívejte u dětí – zde ihned vyhledejte lékaře!

Co budete potřebovat:

1. Tvaroh měkký ve vaničce (na tučnosti nezáleží)

2. 4 stroužky česneku

3. Olej nebo sádlo

4. Igelit, útěrku nebo jiný šátek na převaz

Stroužky česneku utřeme a rozmícháme s tvarohem (česneku můžete použít i více, záleží na druhu a síle). Místo postižení (oblast pod dolní čelistí, kolem ucha) potřeme dostatečně sádlem. Sádlem ani olejem opravdu nešetřete, směs je natolik silná, že pokud vynecháte nějaké místo na kůži a nepotřete jej, může se kůže popálit. Na tuto oblast naneste směs s tvarohem, přikryjte igelitem nebo šátkem a vydržte pokud možno alespoň 40 minut, maximálně však 60 minut. Poté směs vyhoďte a omyjte postižené místo. Na závěr můžete kůži zvlhčit tím, že jí potřete obyčejnou vazelínou. Zábal opakujte vždy s novou směsí alespoň 3x denně, podle závažnosti stavu. Avšak maximálně 1x za 2 hodiny.

Článek má pouze informativní charakter a lze jej zařadit do způsobů alternativní medicíny. Při vážných příznacích nemoci doporučujeme ihned navštívit lékaře!!!

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,