Novinky Zábava

DOMÁCÍ „ŠUMIVKY“ DO KOUPELE

DOMÁCÍ ŠUMIVKY DO KOUPELE

DOMÁCÍ „ŠUMIVKY“ DO KOUPELE ANEB VYROB SI SÁM 🙂

Víte, že si sami můžete vyrobit šumivé koule do koupele a použít je nejen pro vlastní potřebu, ale také jako krásný a navíc zajímavý dárek pro druhé? Je přece hezké, když jeden člověk obdaruje druhého něčím, co pro něj sám vyrobil? Takže dnes máte příležitost začít.

Co budete potřebovat? Na internetu je mnoho variant, jak vyrobit šumivé koule do koupele a jejich dekorace je v podstatě pouze na Vás. Můžete použít různé bylinky, vonné oleje, kávu, květy, heřmánek a mnoho dalšího.

Mezi základní suroviny pak patří:

* 2 podíly jedlé sody (např. 2 hrnky)

* 1 podíl kyseliny citronové

* 1 podíl jemně drcené mořské soli do koupele

* 3 – 4 lžíce rostlinného oleje dle Vašeho výběru (můžete použít mandlový, olivový, nebo třeba i řepkový či slunečnicový)

* Vonné oleje (např. levandulový, skořicový, heřmánkový apod.)

* Formu na led nebo jinou formu pro tvarování šumivek (já jsem použila pečící plech se srdíčky)

* Rukavice

* Rozprašovač

* Dvě nádoby na tekutou a suchou směs

* Pokud budete chtít barevné šumivky, tak potřebujete ještě potravinářské barvivo

* V poslední fázi můžete přidat květy nebo jiné dekorativní záležitosti.

Samotný postup výroby je velice jednoduchý. Nejdříve si vezmeme rukavice a poté si připravíme větší nádobu, do které nasypeme všechny suché složky pro výrobu šumivek, tzn. sodu, kyselinu citronovou, mořskou sůl a popř. i barvivo. Dále naplníme rozprašovač vodou smíchanou se třemi lžícemi rostlinného oleje a několika kapkami vybraného vonného oleje. Pokud nemáme rozprašovač, připravíme si směs do mističky a postupně jí přidáváme do suché směsi pomocí lžičky. Buďte trpěliví a opravdu nespěchejte. Pokud byste tekutou část vlili do té suché najednou, směs by Vám vyšuměla ještě, než byste jí stihli zamíchat. Takže postupně přidávejte tekutou část do suché a poté vždy promíchejte. Konečná hmota musí mít takovou konzistenci, že pokud ji zmáčknete v ruce, zůstane ve vytvarované formě. Pokud je tedy hmota hotová, plníme jí do forem. Formičky naplňte opravdu důkladně a hodně těsně! Nechte den stát v suchém prostředí, poté bomby vyjměte a nechte ještě cca den, aby šumivky dokonale vyschly. Poté už je můžete zabalit do potravinářské fólie a pochlubit se svým výtvorem ostatním.

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,