Jak na zánět bez antibiotik???

Úno 4, 2015
8627 přečtení

Velkým problémem se v dnešní době stává tzv. rezistence na antibiotika. Je to skutečně velmi vážná záležitost. Jde o to, že pokud léky na různá bakteriální onemocnění (záněty), což jsou antibiotika, používáme často, vzniká na ně v organismu rezistence. Jinými slovy, bakterie, které by měly po požití těchto léků zahynout, nezahynou, nebo jen „usnou“ a opět začnout organismu škodit. Nastává pak velmi nebezpečná situace, že pokud takový člověk onemocní nějakou bakteriální chorobou, žádná antibiotika mu již nepomohou a může tak být ohrožen na životě. Je tedy nutno skutečně zvažovat, kdy tyto léky potřebujeme a kdy je možné nahradit je jinými postupy léčby.

Z těchto důvodů je efektivní vzít si na pomoc rady našich babiček, které jsou vyzkoušeny v průběhu i několika staletí a lidé si je předávají z generace na generaci. Často se dostávám do střetu s odpůrci bylinné léčby, kteří argumentují tím, že nějaká hloupá bylinka jim nemůže pomoci např. od angíny.

Já osobně používám bylinky velmi často a mé dvě dcery, až do jejich dospělosti, nemusely užívat žádná antibiotika. Při užívání bylinek je zásadní začít včas. Později kdy se již výrazně zvýší tělesná teplota a nemoc propukne naplno je nutno vyhledat lékaře, musíme si totiž uvědomit, že bylinky mají poměrně pomalý nástup účinku oproti medicínské léčbě a rozvinutou chorobu by již nemusely zvládnout.

V naší rodině, pokud někdo oznámí, že se cítí mizerně, nebo má mírně zvýšenou teplotu, začneme pravidelně kontrolovat, zda se neobjeví v krku (na mandlích) žlutá ložiska-tedy počínající zánět. Subjektivně toto pociťujeme jako bolest v krku, ne vždy se však jedná o zánět. Pokud tedy nalezneme v krku podezřelé žluté útvary, vezmeme půl vaničky měkkého tvarohu a do něj nalisujeme půl až celou hlavičku česneku, promícháme a směs naneseme na bolavý krk, přikryjeme igelitovou folií. Velmi důležité je místo kam budeme směs nanášet, pořádně promastit vepřovým sádlem (jinak hrozí popálení). Směs necháme působit cca 1 hodinu a potom místo omyjeme a ošetříme krémem. Při intenzívním zánětu můžeme střídavě používat také nastrouhanou syrovou bramboru a podobný efekt Vám přinese i list zelí. Všechny uvedené ingredience lze použít na jakoukoli část těla.

Př. z praxe: Zánět v koleni – koleno namažeme, promastíme sádlem, naneseme tvaroh z česnekem, přikryjeme igelitem a necháme hodinu, poté sundáme, omyjeme a ošetříme krémem. Aplikujeme ráno, v poledne a večer. Mezitím nastrouháme syrovou bramboru, vymačkáme šťávu a směs naneseme na bolavé místo, zabalíme do ručníku a necháme působit 1-2 hodiny. Na noc přiložíme na koleno, rukou lehce pomačkaný list (nebo více listů) zelí a zabalíme do ručníku. Takto se Vám bolavé kolínko podaří vyléčit zcela za 1-2 týdny. K léčení mnoha zánětů je možno ještě používat bylinku lichořeřišnici větší, nebo i v kombinaci s uvedenými obklady.

Samozřejmě nesmíme zapomínat, že při vážnějších problémech musíme navštívit lékaře a to Vám také doporučujeme.

Ohodnoťte tento článek
Hodnocení uživatelů: 0.0 (0 hlasů)
Posílám