Novinky Zdraví a Životní styl

Přírodní lék na nachlazení, zkuste zázvor

Přemýšlíte o tom jak se vyhnout nachlazení v blížícím se chladném období?

Máme pro Vás malou ale velmi zajímavou radu jak se vyhnout nachlazení pomocí přírody aniž byste musely polykat chemické tabletky. Jak už tomu bývá, zima je chladný obdobím z celého roku. Není se tedy čemu divit, že se vyskytuje zvýšený počet nemocí, kašle, rýmy ale třeba i chřipky. Všichni se bojím abychom se nenachladili a mohli si tak užívat vánoční svátky v plné míře radosti a pohodlí. Nikomu se nechce pobíhat městě hledat nejbližší lékárnu a stát dlouhé fronty, že? Napadlo Vás někdy, že dříve žádné lékárny neexistovaly? Jak to tedy dělaly naše babičky a prababičky? Znaly tajemství přírody a tajemství zázvoru, ano čtete správně tím tajemstvím jak překonat nachlazení bez chemických prášků je obyčejný zázvor pravý latinsky pak Zingiber offocinale. Zázvor spadá do druhu koření díky své pálivé příchuti a zajímavému zkroucení a zlatavé barvy jej snadno poznáte. V České republice není zázvor příliš oblíbený jako v jeho domovských státech jako jsou Čína a Indie, zde se zázvor využívá prakticky každý de do přípravy různých pokrmů.

Síla zázvoru je opravdu jedinečná, dalo by se říci až zázračná. Zázvor díky svým účinným látkám můžete použít například v boji proti nachlazení, chřipce, různým infekcím, při průjmech a nevolnostech. Příprava zázvoru je velmi jednoduchá stačí ho pouze nastrouhat na jemno v přiměřeném množství (čajová lžička) a připravit si horký čaj, který nejen že vás příjemně zahřeje, ale také Vám dodá energii.

Jak si tedy připravit lahodný zázvorový čaj?

Na jemno nastrouhejte zázvor, stačí množství čajové lžičky, po té zalijte horkou vodou a nechte pár minut vyluhovat. Po pár minutách čaj scedíte a dochutíte medem dle Vaší chuti, ovšem med přidávejte až je čaj trochu vychladlý aby se nezničili všechny jeho vitamíny. Nedoporučujeme přidávat citrón, mohlo by dojít ke zmírnění účinků zázvoru a to přeci nechceme. Dnes je zázvor běžně dostupný v obchodě za příznivou cenu, pokud nejste zastánkyní čajového dýchánku, můžete si například v podobě limonád, nebo si můžete dát kandovaný zázvor jako přílohu k různým jídlům, kde chcete docílit trochu pálivé (štiplavé) chuti.


Věřte nebo ne, ale zázvor je opravdu zázračný pomocníkem v boji proti nachlazení. Již po první šálku čaje se budete cítit opět plná energie a navíc Vás krásně zahřeje, když je teď venku taková zima.

Zázvor slouží pouze jako doplněk stravy k předcházení nachlazení, v případě vážných příznaků nemoci doporučujeme ihned navštívit lékaře.

 

Magazín pro ženy

Magazín pro ženy

About Author

Leave a comment

Mohlo by se vám také líbit

Novinky Rodina

Vánoční tradice – Stále jsou součástí Vašich vánoc?

Vánoční tradice – 1. Pouštění skořápkových lodiček po vodě Také si matně vzpomínáte, jak jste jako malé děti pouštěly po
Novinky

Přemýšlíte jak vymalovat pokoj, ale stále se nemůžete rozhodnout?

Víte, jakou barvou vymalovat jednotlivé pokoje pro útulný domov? Také občas přemýšlíte, že by ty zdi, na které denně koukáte,